MORINJO OČITAO LEKCIJU STANKOVIĆU: Prvi poraz srpskog trenera u Seriji A

17. 10. 2022. u 20:57

U pretposlednjem meču 10. kola italijanske Serije A fudbaleri Rome savladali su Sampdoriju u gostima sa 1:0.

МОРИЊО ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ СТАНКОВИЋУ: Први пораз српског тренера у Серији А

Srpskom treneru Dejanu Stankoviću bio je ovo drugi meč na klupi Sampdorije nakon okršaja sa Bolonjom u prošlom kolu koji je završen nerešenim ishodom.

Takođe, bio je to prvi trenerski duel dvojice prijatelja Dejana Stankovića i Žozea Murinja koji su 2010. godine osvojili čuvenu Tripletu sa Interom.

Uprkos tome što je igrala u gostima, ekipa iz prestonice bila je blagi favorit u meču protiv ''fenjeraša'', što je na kraju i opravdala minimalnim trijumfom.

Gol odluke postigao je Pelegrini golom u 9. minutu sa bele tačke.

Stanković je već na poluvremenu napravio dve izmene, Tomasa Augela i Mehdija Lerisa zamenili su Nikola Muru i Ignasio Puseto međutim, Sampdorija do kraja meča nije uspevala ozbiljnije da ugrozi gol Ruija Patrisija.

Srpski fudbaler Filip Đuričić igrao je do 75. minuta, dok je u timu Murinja Nemanja Matić odigrao poslednjih 20. minuta.

Sa nova tri boda Roma sada zauzima 4. mesto i od prvoplasiranog Napolija udaljena je četiri boda. Sampdorija ni posle 10 kola ne zna za pobedu i sa tri boda i dalje zauzima poslednje mesto na tabeli. Nema sumnje da će Stanković imati težak posao da sačuva klub iz Đenove u elitnom rangu.

Šansu za popravni Sampdorija će imati u sledećem kolu kada gostuju ekipi Kremonesea.

BONUS VIDEO: Mitrovićevih 50 golova za Srbiju: kako pogađa „Mitro gol“?