VELIKI PREOKRET SITIJA: Erling Haland razbio Kristal Palas

Č. V.

27. 08. 2022. u 19:23

MANČESTER siti režirao je veliki preokret. "Građani" su na "Etihadu" savladali Kristal Palas sa 4:2 iako su na poluvremenu gubili sa 0:2.

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ СИТИЈА: Ерлинг Халанд разбио Кристал Палас

Loše prvo poluvreme odigrali su izabranici Pepa Gvardiole. Gosti su to iskoristili da dva puta zatresu mrežu Edersona. Najpre je Džon Stouns postigao autogol, a onda je i Joakim Andersen bio najviši u skoku i izazvao šok u plavom delu Mančestera.

Ipak, nagazili su na papučicu i dodali gas u nastavku utakmice domaći i uspeli da postignu čak četiri gola. Het-trik je postigao Erling Haland. To je Norvežaninu bio već šesti gol i prvi je strelac lige. U strelce se još upisao i Bernardo Silva.

Siti se nakon remija sa Njukaslom vratio na pobednički kolosek i tim je koji zajedno sa Brajtonom i Arsenalom ("tobdžije" trenutno igraju protiv Fulama) drže čelu Premijer lige.

Sva tri tima imaju po 10 bodova, dok je Kristal Palas na 13. mestu na tabeli sa četiri boda.

BONUS VIDEO: Navijači Partizana na Malti bodre crno-bele