REAL MADRID IGRA ŠAMPIONSKI: Benzema i Vinisijus razbili Valensiju

08. 01. 2022. u 22:41

FUDBALERI Real Madrida savladali su Valensiju 4:1 (1:0) i tako učvrstili prvo mesto na tabeli Primere.

РЕАЛ МАДРИД ИГРА ШАМПИОНСКИ: Бензема и Винисијус разбили Валенсију

Srpski reprezentativac Luka Jović nije igrao jer se i dalje nalazi van tima, pošto je bio zaražen virusom korona.

Ekipa Karla Anćelotija je od početka, pa do kraja bila ta koja je diktirala ritam i još jednom pokazala da igra najbolji fudbal na Pirinejima.

U prvom poluvremenu su se Madriđani mučili. Do prednosti su došli u 43. minutu kada je posle nesmotrenog starta igrača Valensije dosuđen penal, a sigurno ga je u gol pretvorio Benzema.

Nastavak je bio u znaku Vinisijusa Žuniora, koji je sa dva gola odve Real na plus tri. Prvi je postigao posle sjajnog solo prodora u 52. minutu, a drugi devet minuta kasnije kada je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Tada je sve bilo rešeno.Valensija je počasni gol postigla preko Gedeša, koji je prvo promašio penal, a onda iz odbitka savladao Kurtou. Konačnih 4:1 postavio je Benzema u 88. minutu.