FANSTATIČNI DAKA UTIŠAO MOSKVU: Lester posle preokreta savladao Spartak

20. 10. 2021. u 18:59

TREĆE kolo Lige Evrope otvoreno je utakmicom u Moksvi, u kojoj je Lester pobedio Spartak sa 4:3, uz fantastičnu partiju Patsona Dake.

ФАНСТАТИЧНИ ДАКА УТИШАО МОСКВУ: Лестер после преокрета савладао Спартак

Sjajni napadač iz Zambije je postigao sva četiri pogotka za svoj tim i tako pokazao Brendanu Rodžersu da ozbiljno može da računa na njega.

Ipak, prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je posle 45 minuta igre imao prednost od 2:1. Strelci za moskovske crveno-bele bili su Aleksandar Sobolev i Džordan Larson.

Gosti nisu želeli da se predaju i fantastično su otvorili drugi deo susreta. Posle svega devet minuta uspeli su da preokrenu rezultat.

Daka je u 79. minutu povećao prednost na 4:2, a Sobolev je u 86. minutu smanjio prednost. Spartak do kraja utakmice nije uspeo da izbegne poraz.

Lester je ovim trijumom prestigao na tabeli večerašnjeg rivala. Engleski klub je na drugoj poziciji sa četiri boda, tim iz glavnog grada Rusije je treći sa jednim manje.

BONUS VIDEO: ĐOKOVIĆ IZNENADIO ŠETAČE: Novak u društvu supruge i dece vozio bicikl pored beogradske Beton hale