"ZALUTALI DOBRIVOJE DELIO KARTONE KAO NA PIJACI": Čovek čudnog imena, a još čudnijeg suđenja u hit izveštaju iz Užica

15. 08. 2021. u 11:50

I dok je VAR sistem donekle uredio stanje sa suđenjem u Linglong Superligi Srbije, nedostatak ove opreme u nižim rangovima i dalje će podizati "kuku i motiku" na arbitre posle svakog spornog susreta.

ЗАЛУТАЛИ ДОБРИВОЈЕ ДЕЛИО КАРТОНЕ КАО НА ПИЈАЦИ:  Човек чудног имена, а још чуднијег суђења у хит извештају из Ужица

Takav slučaj imali smo u Užicu ove subote nakon meča između domaće Slobode i Mačve iz Bogatića koji je dobio gostujući tim nakon preokreta u drugom poluvremenu - 1:2 (1:0).

Iz nekadašnjeg Superligaša iz grada na reci Đetinji nisu časili ni časa, već su na svojim društvenim mrežama objavili hit izveštaj u kojem za čitav ishod meča optužuju glavnog arbitra susreta, Dobrivoja Šišmanovića iz Topole.

- Šta vredi ime velikog Radomira Antića, šta vredi vrlo lep ambijent, šta vredi oko 1.000 ljudi na tribinama, šta vrede dva dobra tima na terenu, kada se pojavi čovek čudnog imena, a još čudnijeg suđenja Dobrivoje Šišmanović i upropasti sve - počeli su izveštaj na Slobodinoj zvaničnoj stranici.

A onda su prešli na temu i otkrili šta su to sve zamerili glavnom sudiji ove utakmice.

- Nedosuđeno igranje rukom kod prvog gola gostiju, izmišljen penal kod drugog gola gostiju, tolerisanje izležavanja, mahanje kartonima kao da je na pijaci… Sve u svemu videli smo na terenu zalutalog Dobrivoja - pišu dalje na stranici Slobode, osvrćući se i na sam tok utakmice.

- Sloboda je povela golom Jankovića u 45. minutu uz vrlo dobro prvo poluvreme i igru i nekoliko propuštenih prilika Slobode. Gosti izjednačuju posle igranja rukom i greške Vučkovića, a dolaze do potpunog preokreta iz sramno dosuđenog penala - nisu zaboravili u Užicu da još jednom podsete na sporni detalj.

Rosoneri iz Užica nisu zaboravili da čestitaju protivniku na pobedi, ali su još jednom za kraj rešili da "pecnu" Dobrivoja Šišmanovića, zbog čega bi možda mogli da imaju problema sa Disciplinskom komisijom FSS.

- Mačvi čestitike na pobedi, a našim igračima na želji i vrlo dobroj igri, ali se nije moglo protiv zalutalog Dobrivoja. Idemo dalje. Napred Sloboda! - zaključuju u Užicu.

Ali šta je to pošlo naopako i zbog čega su u Slobodi podigli toliku buku posle prvog kola? Prva situacija desila se u 52. minutu susreta, kada je golu Mačve prethodilo sporno igranje rukom jednog od igrača tima iz Bogatića. Na ponovljenom snimku je delovalo da je moguće da je gostujući fudbaler napravio grešku što je sudija prevideo, ali ostavljamo vam da procenite sami.

Drugi detalj je dosuđeni penal iz 75. minuta utakmice, kada se jedan fudbaler Slobode sapleo i pao u kaznenom prostoru, a potom nehotično pokupio jednog igrača Mačve iz Bogatića. Dobrivoje Šišmanović je procenio da je u pitanju prekršaj za kazneni udarac iz kojeg su gosti došli do sva tri boda na Stadionu "Radomir Antić". Ponovo vam ostavljamo da procenite da li su Užičani bili imali prava da se žale na pomenutu situaciju.

U svakom slučaju, bodovi će ostati upisani timu iz Bogatića, a Sloboda će šansu za prve poene u novoj sezoni potražiti na gostovanju ekipi Smedereva narednog vikenda. Sa druge strane, Mačva će na svom terenu dočekati tim Budućnosti iz Arilja.