PREMINUO JEDAN OD JUNAKA MUNDIJALA 2002: Bio je u idealnom timu SP sa Ronaldom i Ronaldinjom i kapiten reprezentacije
JU Sang-Čul (49) jedna od zvezda fudbalske reprezentacije Južne Koreje na Svetskom prvenstvu 2002. godine, nedavno je preminuo posle duge borbe sa rakom pankreasa!
Foto: AP
Ju je bio šesti omiljeni južnokorejski fudbaler svih vremena po izboru navijača, a dres nacionalnog tima nosio je od 1994. do 2005 godine i odigrao je 124 meča.
Svakako najslavniji trenutak u njegovoj karijeri bio je pomenuti Mundijal 2002. godine kada je sa reprezentacijom Južne Koreje stigao do polufinala, a zatim je izabran u idealan tim SP zajedno sa Ronaldom i Ronaldinjom.
Bio je i na pragu prelaska u Totenhem tada, dok je celu karijeru proveo u domovini i u Japanu. Kao treneru, poslednji klub mu je bio Inčon Junajted koji je vodio 2019. godine.
Upravo mu je tada, u novembru, dijagnostifikovan rak, ali je sa klupe otišao tek dva meseca kasnije. Hteo je da pomogne Inčonu da ne ispadne u niži rang i uspeo je u tome.
Preporučujemo
FSS KAZNIO GOBELjIĆA: Fudbaler Zvezde dobio suspenziju, a moraće i da plati
10. 06. 2021. u 21:40
PARTIZAN VRAĆA BIVŠEG IGRAČA: Danilo Pantić ponovo oblači crno-beli dres?
10. 06. 2021. u 19:49
BARSELONA U PROBLEMU: Flik ne zna kako da skrpi tim za teško gostovanje Betisu
KARTUHA u Sevilji biće poprište duela Betisa i Barselone u četvrtak od 18.30 časova, u okviru 15. kola La lige.
06. 12. 2025. u 10:36
KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan izgubila od Crne Gore - konačan rezultat glasio je 17:33 (9:13) posle zaista neverovatnih dešavanja na parketu u Dortmundu, na kome je naročito briljirala Armel Keli Atinžre, golman Crnogorki, koja je ostvarila čak 18 odbrana, zaustvivši nestvarna 62% šuteva koji su išli ka golu koji je čuvala.
06. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)