PORTUGAL PREDAO KRUNU: Belgija eliminisala evropskog šampiona

27. 06. 2021. u 20:52 >> 22:56

FUDBALERI Begije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom od 1:0 nad braniocem trofeja Portugalom.

ПОРТУГАЛ ПРЕДАО КРУНУ: Белгија елиминисала европског шампиона

Jedini strelac na utakmici bio je Torgan Azar.

Belgija će za plasman u polufinale igrati protiv Italije. Biće to duel dve ekipe koje su u grupnoj fazi ostavile najbolji utisak, a u osmini finala su se malo više mučili.

DRUGO POLUVREME

85. minut - Prodire Ronaldo po desnom krilu ulazi u kazneni prostor, ali samo korner...

83. minut - STATIVA! Nastavlja se opsada gola Kurtoe. Gerero je pogodio okvir gola.

82. minut - Brane se Belgijanci grčevito.

80. minut - Andre Silva pokušava glavom, ali visoko preko gola.

68. minut - Prva koškanja na terenu. Bruno Fernandeš je faulirao Edena Azara što je izazval oreakciju ostalih belgijskih igrača, ali Feliks Brih je smirio situaciju.

EPA

63. minut - Prvu šansu za Belgiju u drugom delu kreirala su braća Azar, ali Lukaku nije imao završnicu.

62. minut - Pokušava i Bruno Fernandeš, sa 25 metara ali preko gola.

61. minut - Žoao Feliks pokušava glavom posle centaršuta sa levog krila, ali siguran je Kurtoa.

58. minut - Ronaldo je lepo pronašao Žotu, ali ovaj iz okreta šutira preko gola

48. minut - Hendikep za Belgijance! Kevin de Brujne napušta igru zbog povrede članka. Umesto njega će igrati Dris Mertens.

Torgan Azar ispisao istoriju belgijskog fudbala

On je postao prvi igrač crvenih đavola koji je postigao gol na dva uzastopna nastupa na Evropskim prvenstvima. Prethodno je igrao protiv Danske i postigao gol u pobedi 2:1.

PRVO POLUVREME

41. minut - BOMBA! Torgen Azar pogađa malu mrežu. Lopta je imala jak efe i prevarila Rui Patrisija.

36. minut - Uzbuđenja s obe strane za manje od minut. Imali su Portugalci napad koji obećava, ali je sevnula kontra. Stuštio se Lukaku prema golu ali ga je zaustavila odbrana Portugala na ivici šesnaesterca. Tražio je faul snažni Belgijanac, al iga nije dobio.

24. minut - Ronaldo je lepo izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali Kurtoa brani. Portugalcu nedostaje jedan gol da obori rekord Iranca Ali Daeija u broju golova za nacionalni tim. za sada obojica imaju po 109.

22. minut - Uglavnom se pokušava šutevima iz daljine, tako je posle Torgana Azara sreću okušao i Renato Sančez, s jednakim učinkom. ostaje 0:0

10. minut - Azar pokušava sa ivice kaznenog prostora posle duplog pasa sa Lukakuom. Neprecizno!

9. minut - Toma Menije u ulozi desnog krila centrira prema Lukakuu ali nije lopta stgla do robusnog napadača crvenih đavola.

6. minut - Prva izgledna prilika na utakmici, propustio je Žota da dovede Portugal u rano vođstvo posle asistensije Renata Sančeza.

1. minut - Počela je utakmica. Belgija ima prvi napad.

Belgija je u grupnoj fazi ostvarila sve tri pobede.Redom su padale Rusija 3:0, Danska 2:1 i Finska 2:0, dok je Portugal sa jednom pobedom i remijem završio grupu smrti na trećem mestu. Pobedili su Mađarsku 3:0, zatim izgubili od Nemačke 2:4, a onda remizirali sa Francuskom 2:2.

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Aldervejreld, Vertongen, Vermalen - Menije, Tiljemans, Vitsel, T. Azar - De Brujne, Lukaku, E. Azar

PORTUGALIJA (4-3-3): Patrisio - Dalot, Dijas, Pepe, Gereiro - Mutinjo, Palinja, Sančez - Silva, Ronaldo, Žota