ZASTAVE NA POLA KOPLJA: I Republika Srpska danas tuguje zbog tragedije u Novom Sadu
U Republici Srpskoj i Distriktu Brčko, kao i Srbiji danas je Dan žalosti zbog nesreće koja se juče dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu u kojoj je poginulo 14 ljudi.
Tanjug
Odluke o proglašenju dana žalost donele su juče vlade Republike Srbije i Republike Srpske, prenosi agencija Srna.
Prema odluci dve vlade, zastave će danas biti podignute na pola koplja na svim republičkim institucijama.
Sve planirane kulturne i sportske manifestacije, kao i televizijski i radijski sadržaji, biće prilagođeni Danu žalosti.
Pri padu nadsteršnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu juče, nešto pre 12.00 časova, poginulo je 14 ljudi.
BONUS VIDEO: SRAMNO: Opozicija i Šolakovi mediji koriste nesreću u Novom Sadu kako bi hvalili Branka Ružića
Preporučujemo
IDENTIFIKOVANO 13 NASTRADALIH U NESEĆI U NOVOM SADU: Još se ne zna ko je jedna osoba
02. 11. 2024. u 10:25
PUTIN PISAO VUČIĆU: Ruski predsednik uputio saučešće Srbiji zbog tragedije u Novom Sadu
02. 11. 2024. u 09:57
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)