POČELI 26. “SUSRETI MLADIH REPUBLIKE SRPSKE”: Edukacija uz druženje i zabavu
PRIGODNOM svečanošću u amfiteataru Hercegovačke Gračanice u Trebinju su počeli 26. "Susreti mladih Republike Srpske", na kojima će učestvati oko 200 mladih ljudi iz cele Srpske.
Foto SRNA
Dijana Gašić, predsednik Omladinskog saveta RS je istakla da će do 29. avgusta za učesnike susreta biti priređeni različiti edukativni i sportsko-zabavni sadržaji.
- Cilj je da podstaknemo mlade iz Srpske na umrežavanje, kreativan rad i druženje kroz zabavu i interaktivno učenje. Narednih dana oko 200 mladih će prodefilovati ulicama Trebinja, a učestvovaće i u nizu edukativnih, ekoloških i sportskih radionica - rekla je Gašićeva.
Među učesnicima ovogodišnjih "Susreta mladih" je i Sara Milošević iz Banjaluke.
- Prvi put učestvujem i uključeni smo u mnogim aktivnostima, družimo se i sviđa mi se Trebinje. Ovo je značajna manifestacija za mlade - istakla je Miloševićeva.
Otvarajući ovu manifestaciju Selma Čabrić, ministar omladine i sporta RS je istakla da će se mladi iz svih delova Srpske okupiti sa ciljem njihovog povezivanja i razmene iskustava iz raznih oblasti.
- U ovogodišnjim susretima učestvuje blizu 200 mladih koji su ušli u uži izbor. Hvala Gradu Trebinju što je ove godine domaćin susreta - rekla je Selma Čabrić.
Sonja Davidović, savetnik predsednika Srpske je istakla da su mladi najveći resurs i potencijal svakog, pa i našeg društva.
Preporučujemo
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)