PREMIJER RS SA MINISTROM NENADOM POPOVIĆEM: Saradnja u industriju informacionih tehonologija
PREDSEDNIK Vlade Republike Srpske Radovan Višković razgovarao je danas u Banjaluci sa Nenadom Popovićem, ministrom za inovacije i tehnološki razvoj Republike Srbije, a sagovornici su ocenili da je ulaganje u industriju informacionih tehnologija velika razvojna priliku za Srpsku i Srbiju.
FOTO: R. S.
- U narednom periodu treba dodatno poticati međusobnu saradnju kod otvaranja novih naučno–tehnoloških parkova i inovacionih centara za razvoj start-ap preduzeća - zaključili su sagovornici.
Premijer RS je preneo ministru Popoviću da Republika Srpska ulazi u gradnju naučno – tehnološkog parka u Banjaluci, na lokaciji u krugu kampusa banjalučkog Univerziteta.
Najavio je da će, poučeni odličnim rezultatima Inovacionog centra u Banjaluci (ICBL), novi inovacioni centar biti osnovan i u Zvorniku, kako bi potakli otvaranje start- ap preduzeća i u ovom delu Republike Srpske.
Ministar Popović je naglasio da je Srbija spremna da Republici Srpskoj stavi na raspolaganje sve svoje postojeće resurse u oblasti informacionih tehnologija, kako bi i Republika Srpska dodatno unapredila ovu, izuzetno važnu granu industrije.
Govoreći o procesu imunizacije, predsednik Vlade Radovan Višković zahvalio se ministru Popoviću na pomoći koju je Srbija pružila tokom pandemije korona virusa, ističući da je za Srpsku od izuzetne važnosti predstojeća proizvodnja vakcine „Sputnjik" u Institutu za virusologiju, serume i vakcine „Torlak".
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)