SAD LJUTE NA IZRAEL ZBOG BOMBARDOVANJA EL DŽALE: Bezbednost novinara je vaša najveća odgovornost
PORTPAROL Bele Kuće Džen Psaki saopštila je večeras da su Sjedinjene Američke Države poručile Izraelu da osigura bezbednost novinara, nakon što je vojska te zemlje uništila soliter u Gazi u kojem je bilo smešteno više stranih dopisništava, među kojima i američke agencije AP.
Foto: Tanjug AP
- Izraelcima smo u direktnom kontaktu rekli da je sigurnost i bezbednost novinara i nezavisnih medija njihova najveća odgovornost - napisala je Psaki na Tviteru.
U izraelskom vazdušnom napadu danas je uništena 12-spratnica u Gazi u kojem su se nalazile kancelarije Asošijeted Presa i drugih medija, a svi zaposleni su prethodno bezbedno evakuisani.
- Šokirani smo i užasnuti što je izraelska vojska gađala i uništila zgradu u kojoj su smeštene kancelarije AP i druge novinske organizacije u Gazi", naveo je predsednik i izvršni direktor te agencije Geri Pruit u izjavi.
Predsednik AP je poručio da će svet znati manje o onome što se dešava u Gazi zbog onoga što se danas dogodilo.
Pored dopisništva agencije AP, u soliteru su se nalazile i kancelarije Al Džazire i agencije Frans pres.
Preporučujemo
OGLASIO SE IZRAEL NAKON RUŠENjA EL DžALE: Ovo je jasno međunarodno pravo! (FOTO/VIDEO)
15. 05. 2021. u 15:35
UZNEMIRUJUĆI SNIMAK IZ GAZE: Zgrada u kojoj su bili mediji pada kao kula od karata (FOTO/VIDEO)
15. 05. 2021. u 15:17 >> 16:28
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)