"KIJEV KRŠI SVE SPORAZUME U DONBASU!" Lavrov poslao moćnu poruku Amerikancima
06. 04. 2021. u 13:12
REAKCIJA Sjedinjenih Američkih Država i Zapada na ponašanje Kijeva u Donbasu je razočaravajuća, rekao je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, optuživši Kijev da krši sve sporazume o Donbasu.
Rusi trebaju da urade isto ono sto je uradio Kenedi 60tih godina proslog veka. Podvuci crtu i reci Ukrajina je nasa sfera pod cijenu otvaranja nuklearnih silosa. Kao sto je Kenedi zbog Kube podvukao Rusima. Pitanje je samo da li se ima petlje za to...
@rst - Rusi i dalje pominju neko međunarodno pravo koje je sahranjeno 1999 bombardovanjem Srba. Ne znam kome pokušavaju nešto da dokažu, ali jedino pravo koje trenutno vlada u svetu je pravo sile. Nadam se da su dovoljno silni da odbrane sebe i planetu od Zapadne gamadi, udružene sa mudžahidinskim plaćenim glavosečama.
Povezane vesti
RUSKI IDENTITET U FOKUSU - I U HERSONU, DONJECKU, LUGANSKU... Šta sadrži nova Putinova strategija za nacionalni preporod Rusije?
NOVA Strategija državne nacionalne politike Ruske Federacije uvodi pojam „država-civilizacija“ i ima za cilj jačanje ruskog jedinstva i identiteta, kaže Andrej Klimov, zamenik predsednika Komiteta Državne dume za međunarodne poslove.
27. 11. 2025. u 09:20
LAVROV: Glavni cilj Evrope očuvanje kijevskog režima, kako bi se pripremila nova agresija protiv Rusije
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je glavni cilj Evrope očuvanje kijevskog režima, kako bi se pripremila nova agresija protiv Rusije.
30. 12. 2025. u 15:11
DONBAS PUTINU NIJE KRAJNJI CILJ Kalas: "Ako ga dobije, onda će definitivno nastaviti sa preuzimanjem cele Ukrajine"
ŠEFICA Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je danas da preuzimanje Donbasa "necće biti krajnji cilj" ruskog predsednika Vladimira Putina.
15. 12. 2025. u 09:20
"DONBAS JE RUSKI" Putinov pomoćnik odgovorio Zelenskom - "Postoji Ustav"
POMOĆNIK ruskog predsednika Jurij Ušakov izjavio je, komentarišući predlog ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog da se održi referendum o povlačenju Kijeva iz dela Donbasa koji kontroliše, da je ceo region ruski.
12. 12. 2025. u 15:31
"VIŠE NEMA NESPORAZUMA" Lavrov o trenutnim odnosima između Rusije i SAD
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je u četvrtak da su svi "nesporazumi" sa Sjedinjenim Američkim Državama u vezi Ukrajine rešeni nakon sastanka ranije ovog meseca između predsednika Vladimira Putina i američkog izaslanika Stiva Vitkofa.
11. 12. 2025. u 22:34
Najnovije iz rubrike
OGLASIO SE ZELENSKI: Mogli bi potpisati već u januaru, spreman sam na sastanak sa Putinom!
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da bi prvi dokumenti mirovnog plana mogli bi biti potpisani već u januaru i izrazio spremnost da održi multilateralne pregovore u januaru uz učešće Ukrajine, Sjedinjenih Država i evropskih zemalja, kao i sa ruskim predstavnicima.
30. 12. 2025. u 20:12
PORUKA SHVAĆENA Ministarstvo odbrane UAE: Dobrovoljno se povlačimo iz Jemena
UJEDINjENI Arapski Emirati (UAE) dobrovoljno povlače preostalo vojno osoblje koje je u Jemenu bilo prisutno u okviru Arapske koalicije za podršku, zbog pogoršanja tenzija sa Saudijskom Arabijom, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane UAE.
30. 12. 2025. u 20:05
UDARNA VEST IZ LITVANIJE, STIGLA HITNA KOMANDA VOJSCI: Momentalno minirajte sve mostove na granici sa Rusijom i Belorusijom
LITVANRSKO Ministarstvo odbrane naredilo je da se mostovi na granicama sa Rusijom i Belorusijom pripreme za postavljanje eksploziva. Radovi su deo projekta „Baltička linija odbrane“, izvestio je LRT, pozivajući se na predstavnike ministarstva.
30. 12. 2025. u 19:56
PUKLA TIKVA U ARAPSKOJ KOALICIJI? Saudijska Arabija bombardovala Jemen: Iz UAE stigla pošiljka oružja za separatiste
SAUDIJSKA Arabija bombardovala je danas jemenski lučki grad Mukalu zbog, kako je obrazložila, pošiljke oružja namenjene separatističkim snagama Južnog prelaznog saveta, koja je u Jemen stigla iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, saopštili su danas saudijski vojni izvori.
30. 12. 2025. u 19:45
AMERIČKA VOJSKA NA PRVOJ LINIJI FRONTA U UKRAJINI? Zelenski se hitno oglasio, pa šokirao izjavom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski prokomentarisao je mogućnost raspoređivanja američkih trupa na liniji kontakta.
30. 12. 2025. u 19:25
Komentari (2)