ERDOGANOV KONTRAUDAR: Ankara upozorila Vašington na posledice pritiska na Tursku zbog S-400

POKUŠAJ SAD da izvrši pritisak na Tursku zbog kupovine S-400 može imati suprotan efekat, izjavo je predstavnik turskog lidera Ibrahim Kalin.

ЕРДОГАНОВ КОНТРАУДАР: Анкара упозорила Вашингтон на последице притиска на Турску због С-400

Foto AP

- Kada nam druga strana dolazi sa maksimalističkim stavom i iznosi zahteve u duhu: ili će biti po našem ili nikako, takav pristup nas vodi u druge pravce - rekao je Kalin u intervjuu „Blumbergu“.

On je objasnio da je između Moskve i Ankare bilo nesuglasica, ali „smo ih uspeli eliminisati uz pomoć konstruktivnog dijaloga“.

- Zašto sa SAD ne možemo uraditi isto? - zapisao se predstavnik turskog lidera.

Kalin je objasnio da Turska može koristiti S-400 tako da ne narušava sistem odbrane NATO-a.

- Ova pitanja se mogu rešiti uz pomoć konstruktivnog dijaloga u otvorenom i poštenom ključu, ali američki političari treba da znaju koliko smo ozbiljni po ovom pitanju. Odluka da se kupi S-400 nije doneta za jednu noć - ukazao je on.

Ranije je šef uprave za vojnu industriju Turske Ismail Demir potvrdio da Ankara nastavlja da razmatra mogućnost kupovine drugog puka raketnog sistema S-400 od Rusije.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

Zaštitite se od toplotnog talasa - zaustavite toplotu pre nego što uđe u automobil, stan ili kancelariju