AMERIKA KONAČNO MOŽE DA ODAHNE: Otopljenje donosi olakšanje građanima
PORAST temperatura širom SAD tokom vikenda doneo je olakšanje državama koje su teško pogođene ledenim talasom, ali ih očekuje velika čišćenja i skupe popravke elektrana i oštećenih vodovoda.
Foto: EPA
U Teksasu, koji je ozbiljno pogođen vremenskim neprilikama, građanima je predloženo da prokuvaju vodu pre nego što je piju, a zagrevanje tla se očekuje tek narednih dana, javio je AP.
Otopljenje je dovelo do toga da cevovodi širom države popucaju, što je još jedna nevolja za SAD, gde je od ledenog talasa stradalo više od 70 ljudi.
Skoro polovina smrtnih slučajeva se dogodila u Teksasu, a žrtava nepogoda je bilo u Tenesiju, Kentakiju, Oregonu i još nekim južnjačkim i državama srednjeg dela SAD.
Preporučujemo
AMERIKA NE PAMTI OVAKVU ZIMU: Najmanje 21 žrtva, milioni bez struje (FOTO/VIDEO)
17. 02. 2021. u 08:26
POLARNI TALAS ODNEO 20 ŽIVOTA: Nema ni vode, ni struje, Bajden proglasio vanrednu situaciju u Teksasu
20. 02. 2021. u 17:54 >> 17:56
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)