"NEĆE SVAKO BITI ZADOVOLJAN" Zelenski o mirovnom planu: Uvek mora da postoji kompromis

В.Н.

14. 12. 2025. u 12:53

UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da mirovni plan ''neće zadovoljiti'' svakoga i da uvek mora da postoji kompromis.

НЕЋЕ СВАКО БИТИ ЗАДОВОЉАН Зеленски о мировном плану: Увек мора да постоји компромис

Foto: Profimedia

''Plan neće biti onaj koji će se svima svideti. Naravno, postoji mnogo kompromisa u jednom ili drugom formatu plana. Poslali smo najnovije komentare i izmene plana Sjedinjenim Američkim Državama'', rekao je Zelenski, javlja Ukrinform.

On je ocenio da mirovni plan mora biti pravedniji za Ukrajinu, pošto je Rusija započela rat.

Dodao je da plan mora biti efikasan, kako ne bi ostao samo na papiru već i doprineo okončanju rata.

Zelenski je naveo da plan mora biti takav da nakon potpisivanja Rusija nema mogućnost da pokrene novi rat protiv Ukrajine.

Zelenski je u sredu izjavio da se Kijev dogovorio o ključnim tačkama plana posleratne rekonstrukcije u razgovorima sa zetom američkog predsednika Donalda Trampa, Džaredom Kušnerom, i drugim visokim zvaničnicima.

On je rekao da rad na "ekonomskom dokumentu" teče i da je Ukrajina "potpuno usklađena sa američkom stranom".

Sjedinjene Američke Države nastoje da uspostave investicioni fond u Ukrajini za sektore uključujući retke metale, što je centralni deo plana za posleratnu obnovu zemlje.
Moskva je, takođe, izrazila interes za privlačenje stranih investicija, nakon što je "Volstrit džornal" objavio da američki plan za mir uključuje predloge za ulaganja u ruske retke zemne metale i energiju.

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da ne postoje "nerazjašnjena neslaganja" sa Vašingtonom u vezi sa Ukrajinom, ali i dodao da Moskva želi da svaki plan za mir uključuje kolektivne bezbednosne garancije za sve uključene strane.
 

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

BIO JE MILJENIK ŽENA: Gde je danas Nebojša Bakočević?