NATO UDARA ZABRANU ZELENSKOM? Zašto nije preuzeo tela ukrajinskih vojnika
ZVANIČNA predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova pitala se da li je sam Vladimir Zelenski odlučio da se ne preuzmu tela ukrajinskih vojnika ili mu je NATO zabranio.
Foto: Tanjug AP
- Da li je lična odluka Zelenskog da ne preuzme tela Ukrajinaca ili mu je neko iz NATO-a zabranio - napisala je Zaharova na svom Telegram kanalu, komentarišući izjavu predstavnika ruske pregovaračke grupe Aleksandra Zorina da Rusija čeka potvrdu iz Kijeva da će se predaja tela obaviti.
Kako je ranije na svom Telegram kanalu izvestio pomoćnik ruskog predsednika Vladimir Medinski, 6. juna Rusija je počela sa sprovođenjem akcije prebacivanja više od 6.000 tela poginulih u Ukrajinu, kao i razmene ranjenih i teško bolesnih ratnih zarobljenika.
Medinski je bio primoran da komentariše situaciju sa razmenom ratnih zarobljenika i prebacivanjem tela vojnika Oružanih snaga Ukrajine u skladu sa Istanbulskim sporazumima, pošto se ukrajinska strana nije pojavila na mestu navodne razmene, iako je datum bio unapred najavljen.
Predstavnik ruske pregovaračke grupe, general-potpukovnik Aleksandar Zorin, izjavio je da Ukrajina nije ostvarila kontakt, stoga nije došlo do akcije prenosa tela poginulih vojnika ukrajinskih oružanih snaga i razmene zarobljenika.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - S-400 NA CRVENOM TRGU: Novosti snimile ponos ruske armije
Preporučujemo
"SATANSKI OLOŠ, SPALITE IH U PAKLU" Medvedev poludeo zbog sramnih postupaka Kijeva
08. 06. 2025. u 11:53
RAT U UKRAJINI: Novi masovni ruski napad "šahedima" na ukrajinske gradove
08. 06. 2025. u 07:38 >> 01:32
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)