POLJSKI PREDSEDNIK PRIZNAO: Tramp je ključ, ovo je najbolja šansa
PREDSEDNIK Poljske Andžej Duda izjavio je da je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp najbolja šansa za postizanje mira u Ukrajini i pozvao je evropske saveznike da ostanu smireni u vezi sa njegovom politikom carina, koju je nazvao "šok terapijom".
Foto: Profimedia
On je naglasio da Tramp, kao lider koji odgovara američkim poreskim obveznicima, mora da bude shvaćen na specifičan način i da bi evropski saveznici trebalo da budu strpljivi i smireni kada je reč o njegovim politikama.
Predsednik Poljske je uvereno rekao da Tramp zna kako "da se nosi s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom", podsećajući na njegove poteze kao što je blokiranje izgradnje gasovoda "Severni tok 2", što je, kako je istakao, ozbiljno uticalo na ruske energetske ambicije.
Prema njegovim rečima, "ako iko može da obezbedi kraj rata u Ukrajini, to je upravo američki predsednik".
Duda je, takođe, izrazio nadu da će ideja o otvaranju velike američke vojne baze u Poljskoj, poznate kao "Fort Trump", uskoro biti realizovana, ističući da Poljska već planira značajna ulaganja u odbranu, koja će činiti 4,7 odsto BDP-a do 2025. godine.
Kada je reč o povlačenju američkih trupa iz vazdušne baze Jasionka, Duda je naglasio da je bio obavešten o tom planu i dodao da su razgovori o jačanju američke vojne prisutnosti u Poljskoj i dalje u toku.
Preporučujemo
SVETSKI LIDERI O NOVIM TRAMOVIM CARINAMA: Norveška šokirana, premijeri Australije i Švedske besni (FOTO/VIDEO)
03. 04. 2025. u 00:59 >> 01:01
TRAMP NIKAD ISKRENIJI: Otkrio Americi i svetu šta su mu pronašli lekari
12. 04. 2025. u 08:36
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)