"ŽELIM DA UGUŠIM TU IDEJU U KORENU": Makron potvrdio da neće podneti ostavku
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron potvrdio je danas da neće podneti ostavku ukoliko njegova stranka Preporod ne pobedi na vanrednim parlamentarnim izborima krajem meseca.
Foto: Tanjug/AP
- Želim da ugušim tu ideju u korenu, jer ta opcija nikada nije postojala - rekao je Makron novinarima, prenosi Rojters.
Makron je ranije danas rekao da je raspuštanje francuskog parlamenta i raspisivanje vanrednih izbora jedini mogući odgovor na dobre rezultate koje je ostvarila krajnja desnica na izborima za Evropski parlament.
Desničarska stranka Nacionalno okupljanje osvojila je 31,47 odsto glasova na izborima za EP, dok je Preporod osvojio 14,56, odnosno Nacionalno okupljanje je osvojilo 30 mandata, a Makronova stranka 13.
Parlamentarni izbori u Francuskoj biće održani 30. juna i 7. jula.
BONUS VIDEO: KINESKI DRON PRVI NA MONT EVERESTU: Pogledajte kako nosi teret
Preporučujemo
"ŠALjE NAS U IZGUBLjENU BITKU": Makronova partija u panici zbog iznenadnih izbora
12. 06. 2024. u 12:20
DETALjI DRUGE FAZE NUKLEARNIH VEŽBI: Oglasilo se Ministarstvo odbrane Rusije
12. 06. 2024. u 08:27
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)