ZAŠTO ZELENSKI ŽELI DA SMENI ZALUŽNOG? Poraz Kijeva neizbežan, kreće se u proces prebacivanja krivice za debakl Ukrajine

Novosti online

05. 02. 2024. u 15:41

UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski bi ipak pokušao da se otarasi glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Valerija Zalužnog, čak i da je ukrajinska kontraofanziva 2023. donela rezultate, smatra TV voditelj i publicista Anatolij Vaserman.

ЗАШТО ЗЕЛЕНСКИ ЖЕЛИ ДА СМЕНИ ЗАЛУЖНОГ? Пораз Кијева неизбежан, креће се у процес пребацивања кривице за дебакл Украјине

Foto: Profimedia

Vaserman je objasnio da je poraz Kijeva neizbežan, pa Zalužni i Zelenski pokušavaju da prebace krivicu jedan na drugog.

- Siguran sam: čak i da se ukrajinska ofanziva nije srušila na prvim prilazima našoj odbrani, Zelenski bi ipak pokušao da se otarasi konkurenta sa rastućom popularnošću - rekao je Vaserman za REN TV.

Prema pisanju britanskog lista Fajnenšel tajms, Zelenski se 29. januara sastao sa Zalužnim i pozvao ga da dobrovoljno podnese ostavku i preuzme mesto savetnika. Magazin Ekonomist je pak tvrdio da je generalu ponuđeno mesto sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu, ali je on to odbio.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!