MANEVRI RUSKI I SIRIJSKIH TRUPA: U Siriji 5. jula počinju zajedničke vojne vežbe
04. 07. 2023. u 23:23
ZAJEDNIČKE rusko-sirijske vojne vežbe počeće u Siriji 5. jula i trajaće šest dana, saopštio je zamenik načelnika Ruskog centra za pomirenje u Siriji, kontraadmiral Oleg Gurinov.
Povezane vesti
NATO HUŠKA DŽIHADISTE? Nakon Kurda, DŽolani se sprema da protera ruske trupe iz severne Sirije: Na koju bazu je bacio oko?
NOVA vlast u Damasku sprema se za sledeći veliki potez na severu zemlje. Posle potiskivanja kurdskih snaga, masakra nad njima i vraćanja kontrole nad oblastima koje su godinama držale prokurdske Sirijske demokratske snage (SDF), na red dolazi i rusko vojno prisustvo.
25. 01. 2026. u 16:11
Najnovije iz rubrike
TO VREME JE PROŠLO: Rute poručio Evropi da ih Amerika neće čuvati
GENERALNI sekretar NATO-a Mark Rute izjavio je da je završen period kada su Sjedinjene Držav obezbeđivanje bezbednost evropskih država.
26. 01. 2026. u 18:00
UŽASAN SNIMAK: Gradonačelnik gađan protivtenkovskom granatom - četvrti put pokušali da ubiju prvog čoveka filipinskog grada (UZNEMIRUJUĆE)
GRADONAČELNIK filipinskog grada Šarif Aguaka, Ahmad Mitra Ampatuan preživeo je pokušaj atentata u nedelju ujutru, nakon što je njegovo oklopno vozilo izdržalo napad protivtenkovskom granatom koji su izveli naoružani napadači, piše ABS CBN.
26. 01. 2026. u 17:52
PORUKA IZ BRISELA KOJA ODZVANJA: Sudbina Ukrajine zavisi od Amerike
GENERALNI sekretar NATO-a Mark Rute priznao je da Evropa nije u stanju da Ukrajini obezbedi oružje u neophodnom obimu i da se, bez američkog naoružanja, Kijev ne bi mogao održati u sukobu.
26. 01. 2026. u 17:47
IRANSKA OBAVEŠTAJNA SLUŽBA SAOPŠTILA DA JE OSUJETILA TERORISTIČKU ZAVERU: Tvrde da su incidenti deo velike američko-izraelske zavere
OBAVEŠTAJNA služba Korpusa Islamske revolucionarne garde (IRGC) saopštila je danas da je osujetila terorističku zaveru koju su skovale špijunske agencije 10 stranih zemalja sa ciljem podsticanja haosa i ugrožavanja stabilnosti Islamske Republike Iran.
26. 01. 2026. u 17:28
RASKRINKAVANJE KIJEVA: Britanci razobličili novi potez Zelenskog
VLADIMIR Zelenski je pristao da pošalje ukrajinske predstavnike na pregovore u Abu Dabi kako bi izbegao ljutnju američkog predsednika Donalda Trampa.
26. 01. 2026. u 17:03
Komentari (0)