AMERIČKA KOALICIJA U SIRIJI NAPRAVILA PROBLEM: Prekršili memorandum o bezbednosti letova 315 puta, tvrde Rusi
AMERIČKA „koalicija“ u Siriji je u junu 315 puta prekršila memorandum o bezbednosti letova u Siriji, rekao je na brifingu kontraadmiral Oleg Gurinov, zamenik šefa Ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana u Arapskoj Republici (CPVS) .
Foto AP
- U junu 2023. zabeleženo je 315 slučajeva prekršaja vezanih za letove bespilotnih letelica i koalicione avijacije - rekao je Gurinov na brifingu.
On je napomenuo da su prekršaji ciljani i sistematski, a njihov broj je značajno povećan u odnosu na prošlu godinu, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)