PLATINASTI JUBILEJ: Kraljica Elizabeta u junu obeležava 70 godina na britanskom tronu

Танјуг

28. 05. 2022. u 11:51

BRITANSKA kraljica Elizabeta II od 2. do 5. juna ove godine obeležavaće platinasti jubilej, 70 godina na britanskom tronu.

ПЛАТИНАСТИ ЈУБИЛЕЈ: Краљица Елизабета у јуну обележава 70 година на британском трону

Foto: AP

Ovaj događaj biće praćen sa 16.000 uličnih zabava širom Engleske, a kraljevski saveti širom Engleske prijavili su da su primili "veliki broj prijava1" od građana koji žele da učestvuju u proslavi 70. godišnjice na tronu Velike Britanije, prenosi londonski dnevnik Gardijan.

Tokom vikenda, nekoliko kraljevskih saveta širom Engleske odreklo se administrativnih taksi za zatvaranje puteva, a 4. juna u Merzisajdu održaće se ulična parada na kojoj će nastupiti igrači, bubnjari i akrobate, kao i učenici lokalnih škola.

Posle dve teške pamndemijske godine nadamo se da će ljudi konačno moći da nazdrave i slave sa svojim najmilijima i prijateljima.

BONUS VIDEO:

LEGENDA NA TRONU: Pre 68 godina pred tv-kamerama krunisana je kraljica Elizabeta Druga

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

NISI SAMA: Emotivna priča o ozdravljenju zatvorila januarski repertoar u teatru humanosti