RUSKA AMBASADA U BUGARSKOJ OGORČENA: Umesto elementarne zahvalnosti za gasovod, slušamo uvrede
RUSKA ambasada u Bugarskoj je ogorčena izjavama bugarskog premijera Kirila Petkova, koji je tvrdio da je izgradnja gasovoda Turski tok uprljana korupcijom, navodi se u današnjem saopštenju ruske diplomatske misije.
Foto AP
Ruska ambasada prima na znanje nediplomatsku, oštru i naglašenu primedbu bugarskog premijera u kontekstu realizacije projekta proširenja bugarske gasovodne mreže, proširenja gasovoda Turski tok u Bugarskoj, preneo je TASS.
"Gasovod je postao najveći infrastrukturni projekat u zemlji od 1974. godine. Umesto elementarne zahvalnosti za brzu i uspešnu realizaciju projekta, koji je ne samo obostrano koristan za naše zemlje, već je znatno olakšao jačanje energetske bezbednosti na jugoistoku Evrope i diversifikaciju snabdevanja energentima, samo čujemo neosnovane uvrede", saopštilo je rusko diplomatsko predstavništvo.
Bugarski premijer Kiril Petkov rekao je ranije da je na marginama samita u Briselu razgovarao sa predsednikom SAD Džozefom Bajdenom.
Između ostalog, dotakli su se korupcije koja se navodno koristi kao instrument ruskog uticaja na Balkanu.
Petkov je kao primer naveo Turski tok, tvrdeći da je tri milijarde leva (1,5 milijardi evra) nacionalnih sredstava kanalisano u gasovod koji Bugarska nije u mogućnosti da koristi sama.
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI UKRAJINSKI S-300! Dron locirao moćni PVO sistem, usledio siloviti raketni napad
Preporučujemo
ISPORUKA PREKO TURSKOG TOKA: Prekinut tranzit ruskog gasa za Mađarsku preko Ukrajine
03. 10. 2021. u 22:26
TURSKI TOK NA REMONTU: Kako se to odražava na snabdevanje srpskog tržišta gasom
17. 06. 2021. u 16:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (3)