MARIJUPOLJ JE SADA "FILIJALA PAKLA": Ukrajinska vojska se suočava sa manjkom municije
25. 03. 2022. u 07:00
U OPKOLjENIM velikim gradovima ukrajinska vojska ima sve manje municije, što se vidi po intenzitetu vatre, pa analitičari veruju da se zbog toga može očekivati sve slabiji otpor pred naletima ruskih jedinica.
Povezane vesti
GERANJ SA RAKETOM OBORIO Mi-24? Ukrajinci priznali uništenje helikoptera, a stradao je i heroj Ukrajine iz Azovstalja
NEDAVNO je VSU priznao da je izgubio helikopter Mi-24 i njegovu posadu dok je odbijao napad bespilotne letelice.
23. 12. 2025. u 17:22
ZBOG ZLOSTAVLJANJA I UBISTVA CIVILA: Pet pripadnika ukrajinske vojske osuđeno na po 23 godine zatvora
PET pripadnika Oružanih snaga Ukrajine, uključujući komandira, osuđeno je na po 23 godine zatvora zbog zlostavljanja civila i ubistava u Mariupolju u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici, saopštio je ruski Istražni komitet.
11. 12. 2025. u 21:07
ČIME SU RUSI UDARILI NA UKRAJINU Napad trajao više sati: Energetska infrastruktura paralisana (VIDEO)
U NOĆI između 26. februara i ranog jutra, ruske oružane snage izvele su jedan od najintenzivnijih kombinovanih napada na ciljeve širom Ukrajine od početka godine.
26. 02. 2026. u 16:11
ZELENSKI TRLJA RUKE Veliki uspeh za kijev: Pogođen komandni punkt 5. armije, evo koje su oružje koristili za udar (VIDEO)
UKRAJINSKE oružane snage su, kako se izveštava, uspešno ciljale ruski komandni objekat u blizini Novopetrivke u spornom regionu Donjecka u noći 24. februara, što je postignuto korišćenjem taktičkih balističkih raketa ATACMS koje su isporučile SAD.
26. 02. 2026. u 06:30
(MAPA) IZVEŠTAJ SA FRONTA: Uništena brana u Konstantinovki, Rusi napreduju na jugu, kontraofanziva VSU na severu Zaporožja (VIDEO)
DEJSTVIMA operativno-taktičke avijacije, bespilotnih letelica i raketnih snaga uništeni su objekti energetske infrastrukture ukrajinskih snaga, skladišta bespilotnih letelica i lokacije stranih plaćenika u zoni SVO.
25. 02. 2026. u 20:33
Najnovije iz rubrike
RUSKI MEDIJI: Delegacija Moskve stigla u hotel u Ženevi na razgovore sa predstavnicima SAD
SPECIJALNI predstavnik ruskog predsednika i direktor Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev stigao je u hotel u Ženevi, gde se očekuje da će održati razgovori ruske delegacije sa američkom stranom, prenose ruski mediji.
26. 02. 2026. u 17:52
ODLUKA SPACEX-A DA PREKINE PRISTUP STARLINK-U IZAZVALA HAOS MEĐU RUSKIM SNAGAMA "Ostali nam samo radio-aparati i golubovi"
Odluka kompanije SpaceX da početkom ovog meseca isključi pristup svojim internet terminalima satelita Starlink izazvala je haos među ruskim snagama, koje se sve više oslanjaju na tehnologiju kompanije Ilona Maska kako bi održale okupaciju Ukrajine.
26. 02. 2026. u 17:43
TAKER KARLSON O AMERIČKOM NAPADU NA IRAN: Tramp ne namerava da započne rat, već da odvrati ovu zemlju od udara na Teheran
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp možda zapravo ne planira vojne udare protiv Irana, ali pokušava da odvrati Izrael.
26. 02. 2026. u 17:33
UKRAJINCI PRONAŠLI NAČIN DA IZBEGNU MOBILIZACIJU: Nećete verovati kako je jednostavno rešenje
UKRAJINSKI sud naredio je vojsci da ukloni građanina sa spiska potencijalnih regruta nakon što je mobilisana osoba prošla kroz proceduru promene pola.
26. 02. 2026. u 17:22
KO JE REKAO “NE” TRAMPU NA BLISKOM ISTOKU: Pojedine zemlje zabranile Amerikancima napade na Iran iz baza na njihovoj teritoriji
DOK američke vojne snage raspoređene širom Bliskog istoka čekaju eventualno naređenje iz Pentagona, u Vašingtonu se paralelno vodi intenzivna diplomatska računica.
26. 02. 2026. u 17:11
Mapko
26.03.2022. 05:33
"Oni koji su govorili kako će ruska vojska za nekoliko dana pregaziti Ukrajinu, zaćutali su" Niko ozbiljan i koji se razume u vojnu stvar, nikada nije smatrao da ce Rusija da pregazi Ukrajinu za nekoliko dana, koje su to nebulozne i amaterske price.
Marconi
28.03.2022. 23:45
Oni koji su tvrdili da će nacističke belosvetske horde činjenjem zločina nad civilima sačuvati Ukrajinu zaćutali su posle objavljenih zločina tih nacista i fašista i hulja i ubica i ljudoždera nad nedužnim civilima.Fašisti i nacisti su uvek donosili samo zlo čovečanstvu.Uvek su dobijali samo pirove pobede uz mnogo učinjenog zla nad nedužnim,UVEK JE PRAVDA NA KRAJU MORALA POBEDITI,INAČE NE BI NI BILO LJUDSKOG RODA.Eto to je moje razmišljanje kao čoveka koji se ne razume u vojnu stvar.