UHAPŠEN UKRAJINSKI POSLANIK: Privedne na granici sa Poljskom, išao kod Lukašenka

Танјуг

07. 03. 2022. u 22:56

SLUŽBA bezbednosti Ukrajine privela je nezavisnog poslanika Jevhena Ševčenka dok je pokušavao da pređe granicu sa Poljskom, rekao je za agenciju Ukrinform izvor iz službi za sprovođenje zakona.

УХАПШЕН УКРАЈИНСКИ ПОСЛАНИК: Приведне на граници са Пољском, ишао код Лукашенка

Foto Tanjug/AP

Više detalja nije saopšteno.

Ševčenko se 20. aprila prošle godine, dok je bio član vladajuće stranke Sluga naroda, u Minsku sastao sa predsednikom Belorusije Aleksandrom Lukašenkom.

On je u Misnsk otišao uprkos tome što su odnosi Ukrajine i Belorusije prekinuti u jesen 2020. zbog odluke Kijeva da ne prizna Lukašenkovu pobedu na predsedničkim izborima.

Ševčenko je u maju 2021. izbačen iz stranke Sluga naroda.

BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena