POTOCI LAVE I OBLACI PEPELA NA GALAPAGOSU: Proradio vulkan na poznatom arhipelagu (VIDEO)
NAJVIŠA planina-vulkan na arhipelagu Galapagos eruptirala je izbacujući lavu niz svoje padine i oblake pepela iznad Tihog okeana, potvrđeno je u izveštaju Geofizičkog instituta Ekvadora.
Foto: AP
Oblak gasa i pepela iz vulkana Vuk popeo se na 3.793 metra nadmorske visine nakon erupcije koja je počela u sredu nešto pre ponoći po lokalnom vremenu, saopšteno je iz Instituta, prenosi AP.
Komitet za hitne operacije Ekvadora saopštio je da nova erupcija na ostrvu Izabela, najvećem u arhipelagu Galapagosa, ne predstavlja rizik za ljude ili lokalne vrste.
Međutim, ministarstvo životne sredine je saopštilo da je osam ljudi, uključujući čuvare nacionalnog parka i naučnike, evakuisano iz te oblasti.
Savet vlade Ekvadora zaduzen za Galapagos saopštio je da će komitet za hitne slušajeve nastaviti da nadgleda vulkan kako bi video u kom pravcu lava teče.
BONUS VIDEO: Božićna čestitka vernicima sa Kule Beograd novog simbola prestonice
Preporučujemo
BILI U GUMENOM ČAMCU SA POKVARENIM MOTOROM: Turska obalska straža spasila 34 migranta
08. 01. 2022. u 00:23
UHAPŠENO JE OKO 3.000 LjUDI: Kazahstan se vraća u normalu, policija održava red i mir
08. 01. 2022. u 00:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)