ČUVENA AVGANISTANKA STIGLA U ITALIJU: Nekada zelenooka devojčica ponovo je izbeglica
ČUVENA zelenooka „Avganistanka” sa naslovne strane časopisa "Nacionalna geografija" stigla je u Italiju u okviru evakuacije Avganistanaca nakon što su talibani preuzeli zemlju, saopštila je italijanska vlada u četvrtak.
Foto: Tanjug
Kancelarija premijera Marija Dragija saopštila je da je Italija organizovala evakuaciju Šarbat Gule nakon što je ona zatražila pomoć da napusti zemlju. Italijanska vlada će sada pomoći da se ona integriše u život u Italiji, navodi se u saopštenju.
Gula je stekla međunarodnu slavu 1984. kao devojka izbeglica iz Avganistana, nakon što je njena fotografija ratnog fotografa Stiva Mekarija, sa prodornim zelenim očima, objavljena na naslovnoj strani "Nacionalne geografije". Mekari je ponovo pronašao 2002. godine.
Italija je bila jedna od nekoliko zapadnih zemalja koje su vazdušnim putem izvele stotine Avganistanaca iz zemlje nakon odlaska američkih snaga i preuzimanja vlasti od strane talibana u avgustu.
Preporučujemo
ISPOVEST BRITANSKOG SNAJPERISTE: Bio sam na Kosovu, u BiH, ali ovde je bilo najgore!
19. 11. 2021. u 23:39
GLAVNI RUSKI BEZBEDNjAK UPOZORIO: Preti katastrofa i nova runda građanskog rata
17. 11. 2021. u 10:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)