NATO BRODOVI UPLOVILI U CRNO MORE: Ruska flota ih prati

DVA ratna broda NATO-a naoružana navođenim raketama uplovila su u vode Crnog mora, saopšteno je iz Nacionalne uprave za odbranu Ruske Federacije.

НАТО БРОДОВИ УПЛОВИЛИ У ЦРНО МОРЕ: Руска флота их прати

Foto: EPA

Kako se navodi, reč je o razaraču „Difender“ britanske mornarice i fregati „Everton“ holandske.

Iz ruskog odbrambenog resora ističu da je Crnomorska flota pristupila praćenju ovih brodova NATO-a.

Prethodno je saopšteno i da je 11. juna razarač „Labun“ američke ratne mornarice uplovio u vode Crnog mora.

Taj brod na sebi ima helikoptere SH-60 „Si hok“, ima brodski protivraketni sistem „Idžis“ i može da ponese do 56 krstrećih raketa „Tomahavk“.

Podsećanja radi, američki ratni brodovi, uključujući raketnu krstaricu tipa „Tikonderoga“, od početka godine nekoliko puta su uplovljavali u Crno more.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

ZVEZDAŠ SAM OD MALENA, ZATO SAM ODBIO PARTIZAN Reprezentativac Srbije Nikola Jović otkrio da je imao ponude i crveno i crno-belih