GRAĐANI NISU "POKUSNI KUNIĆI": U Zagrebu protest protiv izmena Zakona o zaraznim bolestima

Танјуг

15. 12. 2021. u 09:47

RANO jutros na Markovom trgu u Zagrebu okupili su se građani koji protestuju protiv izmena Zakona o zaštiti građana od zaraznih bolesti i kovid potvrda, o čemu bi danas trebalo da glasa sabor.

ГРАЂАНИ НИСУ ПОКУСНИ КУНИЋИ: У Загребу протест против измена Закона о заразним болестима

Foto: printskrin tviter / Europe in Transition

Ukoliko izmene ovog zakona budu usvojene u parlamentu, građani od predsednika Zorana Milanovića traže da ga ne potpiše.

Poručili su da građani nisu "pokusni kunići", već da su ljudi, slobodni Hrvati koji imaju pravo da kažu "ne".

Građani su se najpre okupili na Markovom trgu, a onda su u jednom trenutku krenuli ka Trgu bana Jelačića da provere da li je postavljena policijska blokada, a onda su se ponovo vratili na Markov trg.

Oni su juče najavili da će oko zgrade parlamenta napraviti "ljudski bedem".

BONUS VIDEO:

NEREDI U NEMAČKOJ: Sukob policije i pripadnika "Antife"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?