SUTRA NASTAVAK PREGOVORA: Rudari i Vlada FBiH postigli dogovor o 10 od 13 zahteva
PREGOVARAČKI tim Vlade Federacije BiH i sindikat rudara postigli su dogovor za 10 od 13 zahteva rudara, a o preostala tri će se razgovarati ujutro, saopšteno je večeras na konferenciji za novinare u Sarajevu.
Foto: S. Mišljenović
Među zahtevima koji nisu usaglašeni je onaj za smenu direktora Elektroprivrede BiH Admira Andelije. Nije bilo saglasnosti ni za smenu direktora Rudnika "Kreka" iz Tuzle Huseina Trumića zbog katastrofalnih proizvodnih rezultata, devastiranih međuljudskih odnosa, jednostranog usvajanja odluka od značaja po životni standard radnika i izdavanje naloga za pokretanje krivične prijave protiv predsednika Sindikalne organizacije istog rudnika, prenosi Klix.ba.
Predstavnici rudara i pregovarački tim Vlade FBiH nisu uspeli da usaglase stavove ni oko dnevnica rudarima za vreme radničkog štrajka i protesta.
Kako je rečeno na konferenciji za medije, očekuje se da će pregovori oko ova tri zahteva biti nastavljeni sutra i da će biti postignut kompromis.
Rudari su ranije rekli da će, ako ne budu prihvaćeni njihovi zahtevi, biti utvrđen novi datum protesta ispred Vlade FBiH, gde će doći sa svojim porodicama i podrškom građana ovog entiteta.
Oni su prošle sedmice dva dana protestoval ispred Vlade FBiH u Sarajevu uz poruku da neće biti proizvodnje uglja dok im se ne ispune zahtevi.
Preporučujemo
JAČAJU ORUŽANE SNAGE: BiH do kraja godine dobija četiri američka vojna helikoptera
28. 11. 2021. u 00:13
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)