VAŽNO ZA PENZIONERE: Od danas počinje prijava za oporavak u banjama - ovo su detalji
PENZIONERI od danas do 27. januara mogu da se prijavljuju na oglas Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje za odlazak na desetodnevnu besplatnu rehabilitaciju u zdravstveno-stacionarnim ustanovama i banjsko-klimatskim lečilištima.
foto: Nenad Živanović
U danas objavljenom oglasu Fonda PIO navodi se da pravo na oporavak imaju korisnici starosnih, invalidskih i porodičnih penzija, koji imaju prebivalište na teritoriji Srbije i čija penzija iznosi do 50.683 dinara.
Pravo da se jave na oglas imaju i korisnici penzija koji su to pravo ostvarili primenom domaćih propisa i koji primaju penziju iz inostranstva, pod uslovom da zbir tih penzija iznosi do 50.683 dinara.
Uz prijavu, potrebno je podneti penzijski ček, dokaz o visini penzije iz inostranstva, kao što su izvod banke, potvrda inostranog nosioca socijalnog osiguranja i slično, popunjenu prijavu sa izjavom, na propisanom obrascu, gde želi da koristi rehabilitaciju, da osim penzije korisnik nema drugih ličnih primanja, da nije išao na rehabilitaciju po ovom programu u prethodnih pet godina.
Fond snosi troškove smeštaja i putne troškove pratilaca korisnika koji je ostvario pravo na pomoć i negu drugog lica.
Prijave se podnose udruženjima, odnosno odborima korisnika penzija sa područja filijale Fonda na kojoj korisnik ima prebivalište, a korisnici sa teritorije AP Kosovo i Metohija (APKIM) sa prebivalištem, odnosno boravištem van teritorije APKIM, prijave podnose najbližoj filijali Fonda prema mestu prebivališta, odnosno boravišta.
Prijave se mogu podneti i u najbližoj organizacionoj jedinici Fonda, ukoliko penzioner u vreme podnošenja prijave boravi van svog mesta stanovanja.
Preliminarne rang-liste korisnika penzija biće objavljene 25 radnih dana od dana isteka oglasa, a penzioneri će prigovor na ovu listu moći da podnesu pet dana nakon njenog objavljivanja.
Komisija je dužna da u roku od pet dana razmotri podnete prigovore i utvrdi konačnu rang-listu, koju objavljuju na oglasnim tablama organizacija korisnika penzija, odnosno Saveza penzionera Srbije i Udruženja penzionera Srbije „Nezavisnost”, Direkcije Fonda, Pokrajinskog fonda i filijala Fonda.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: Počinje isplata uvećanih decembarskih penzija
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)