Grujićeva saopštila dobre vesti: Uložićemo 110 miliona evra da škole dobiju centre za dualno obrazovanje
DIREKTORKA Kancelarije za dualno obrazovanje i Nacionalni okvir kvalifikacija Gabrijela Grujić izjavila je danas da će biti uloženo 110 miliona evra kako bi škole u Srbiji imale opremu i centre za dualno i celoživotno obrazovanje poput Tehničke škole u Pančevu.
FOTO TANJUG/ ANA PAUNKOVIĆ/ bg
- Nemačka vlada sad ima aktuelan kredit od 60 miliona evra, u pregovorima smo u Berlinu za još 50 miliona, tako da će 110 miliona evra biti ulaganje da škole postanu obrazovni sistemi za dualno i celoživotno obrazovanje i da svaka škola dobije ovakvu opremu - rekla je Grujić u Tehničkoj školi "Pančevo", gde je danas otvoren centra za dualno obrazovanje.
Grujić je sa ulaganjima u dualno obrazovanje upoznala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je prisustvovao otvaranju centra. Navela je da centar kao ovaj u Tehničkoj školi "Pančevo" trenutno ne postoji ni u jednoj zemlji u Evropi.
- Ovako unapređen sistem ne postoji nigde - kazala je Grujić.
Predsednik Vučić je rekao učenicima koji pohađaju tu školu da će imati zagarantovan posao i da će biti ponosni na svoje zanate.
BONUS VIDEO: Koliko mržnje prema jednom čoveku!
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)