PREMIJERNI "ORGANIZAM": Prvo izvođenje komada Borisa Postovnika u DK "Studentski grad

В.В.С.

12. 03. 2023. u 16:02

PO tekstu Borisa Postovnika i u režiji Milice Kvrgić nastala je predstava "Organizam", čija je premijera u ponedeljak 13.marta, u Otvorenom pozorištu Doma kulture "Studentski grad".

ПРЕМИЈЕРНИ ОРГАНИЗАМ: Прво извођење комада Бориса Постовника у ДК Студентски град

foto Promo

- Svaki živi organizam predstavlja sistem koji funkcioniše po nekim zakonitostima prirode. Samo čovek funkcioniše po zakonima razuma koji je, po pravilu, u sukobu sa prirodom, pa tako i sa samim sobom. Predstava "Organizam" govori o tome koliko nam se osećanja razlikuju od nametnutih normi, konvencija i moralnih vrednosti.... Kako postići sklad, balans težnji i potreba, vrhunski je cilj svakog živog bića. Ova predstava samo otvara niz pitanja i društvenih problema sa kojima se susrećemo svakodnevno - kaže autor Boris Postovnik.

Igraju Marko Čupić, Ivan Blagojević, Nebojša Pribićević, Dušan Pavlović i drugi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!