„VIDIŠ LI DA NE VIDIM“ PRED NOVOSADSKIM ČITAOCIMA: Promocija knjige Emira Kusturice večeras u SNP

Jovanka SIMIĆ

03. 11. 2022. u 11:10

KNjIGA proslavljenog filmskog reditelja i sve uspešnijeg pisca Emira Kusturice „Vidiš li da ne vidim“ (u ediciji Srpske književne zadruge) koja je na minulom Sajmu knjiga u Beogradu izazvala veliku pažnju, biće promovisana večeras od 19 sati u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu.

„ВИДИШ ЛИ ДА НЕ ВИДИМ“ ПРЕД НОВОСАДСКИМ ЧИТАОЦИМА: Промоција књиге Емира Кустурице вечерас у СНП

arhiva Novosti

Najnovije Kusturičino književno delo sadrži, kako autor ističe, „tri linije“, a jedna je putopisna i predstavlja put glavnog junaka austrijskog književnika Petera Handkea, nobelovca i velikog prijatelja srpskog naroda, u Stokholm 2019. godine na dodelu Nobelove nagrade, gde ga čekaju dramatični obrti jer - biva gotovo ucenjen s jedne strane Nobelovog komiteta.

O ovom delu govoriće autor i pesnici Ivan Negrišorac i Selimir Radulović.

Moderator promocije biće pisac Zoran Đerić.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)