SAVRŠEN ANTITALENAT ZA SREĆU: Razgovor o romanu Nebojše Milenkovića u "Parobrodu"
RAZGOVOR o romanu ''Savršen antitalenat za sreću''("Akademska knjiga") Nebojše Milenkovića, istoričara umetnosti i pisca iz Novog Sada, održaće se u sredu, 8.decembra od 19 časova u UK "Parobrod" .
FOTO: Promo
O ovom erotsko-psihološkom trileru govoriće: Dragan Velikić, pisac, Dragana Bošković Kovačević, urednica za književnost Radio Beograd 2, Marko Oljača, sociolog i autor.
Milenkovićeve junakinje i junaci - uzneseni uzvišenošću erotskog i uplašeni banalnošću svakodnevnog - zaviruju u sopstvene propuštene živote. Slavna glumica Sonja Kovač, suočena s muževljevim neverstvom, istinski živi samo u pozorištu, a glumi izvan njega, dok ne uleti u opasnu vezu... Njen suprug, Igor Basarić, pisac tiražnog romana, ''Famozni biciklista'', frustriran nedobijanjem Ninove nagrade, u stvaralačkoj krizi (ne)pisanja, čezne za oslobađajućim seksom, bez komplikacija. Slobodoumna devojka, Ana Marija razapeta između dva grada (Sarajeva i Beograda) ne osećajući nijedan sasvim kao svoj, (ne) promišljeno ulazi u veze sa oženjenim muškarcima, kako bi
I još par likova koji bi želeli da budu Neko drugi... Povezujući pucnje sa krova hotela ''Holidej In'', kojima počinje opsada Sarajeva, sa hicima iz atentata na premijera Zorana Đinđića, Nebojša Milenković napisao je knjigu o nama i našem vremenu. O ratnom Sarajevu ali i postpetooktobarskom Beogradu i Srbiji, zaglibljenim u vlastitim
nedoslednostima.
Stvarne ličnosti poput reditelja Harisa Pašovića, glumice Jasne Diklić, muzičara Davorina Popovića ili psihoterapeuta Ljubomira Erića, uz ''muzičku podlogu'' ikona rok i pop-kulture naroda i narodnosti zemlje koje više nema: Kemala Montena, Indexa, Milana Mladenovića, Vlade Divljana, Goribora..., artefakti su koji dodatno pojačavaju istorijsko-psihološku uverljivost ''Savršenog antitalenta za sreću''.
Milenković je objavio pet zbirki poezije, knjigu priča
''O Harmsu i drugim demonima'', istorijsko-umetničku studiju ''Zvezda i
Vladimiru Kopiclu, Vujici Rešinu Tuciću, Slobodanu Šijanu, Božidaru Mandići Porodici bistrih potoka te Iliji Šoškiću (sa Z.Erićem) i roman ''Nešto što strašno podseća na život: Kratka istorija letenja u Subotici''.
Preporučujemo
BREG PREKO SENE: Umetnički projekat umetnika Ži-Era između dve rečne obale u Parizu
30. 06. 2026. u 13:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)