OPTUŽNICA ZBOG UBADANJA NA NIŠKOM KEJU: Urošu nož u grudi zbog majice?
TUŽILAŠTVO je Osnovnom sudu u Nišu podnelo optužnicu protiv N. R. (34) zbog sumnje da je pre godinu dana nožem ubo u grudi Uroša Janjića iz Negotina.
Foto: Privatna arhiva
Mladić je nosio majicu sa antifašistikim obeležjem. Tuženom se na teret stavlja krivično delo nanošenje teške telesne povrede iz mržnje.
- Zbog istog incidenta, protiv Z. A (22) iz Niša, K. M (22) iz Huma i Đ .Đ (25) iz Niša, podnet je optužni predlog zbog krivičnog dela učestvovanje u tuči - dodaju u Policijskoj upravi Niš.
Tuča se dogodila 21. juna prošle godine, sat vremena iza ponoći na Keju Kola srpskoh sestara u centru Niša, kod spomenika Nadežde Petrović, nakon čega je povređeni Janjić, student Elektrotehničkog fakulteta u Nišu, prebačen u Klinički centar u Nišu. Policija je ubrzo nakon incidenta podnela pet krivičnih prijava, među kojima je i ona protiv N. R., kome se stavlja na teret nanošenje teških telesnih povreda, ali i protiv samog Janjića zbog učešća u tuči.
Janjić je tvrdio da je uboden, jer je na sebi imao majicu sa antifašističkom porukom. Zadobio je dva uboda sečivom u telo od kojih mu je jedan probio plućnu maramicu, što je izazvalo izlivanje krvi u pluća, ali je, na sreću, uspeo da se oporavi. U tuči je lakše povređen i njegov drug.
Uroš je tada negirao navode koji su se pojavili na društvenim mrežama da se radilo o obračunu levih i desnih ekstremističkih organizacija.
Preporučujemo
U SURČINU ZAPLENjENO OKO 100 KILA MARIHUANE: Droga upakovana u 10 kutija
24. 01. 2026. u 16:53
UHAPŠEN NASILNIK IZ SAČEKUŠE U SURČINU: Pretukli mladića u sačekuši
24. 01. 2026. u 12:15
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)