MINISTAR SINIŠA MALI: Mere moraju da podstaknu privredu i sačuvaju radna mesta
21. 07. 2020. u 20:16
DRŽAVA je preuzela na sebe najveći teret krize i pomogla privredi, čime je sprečen najgori scenario otpuštanja radnika, a u saradnji sa privredom razmatraće se konačni efekti mera i tome kakva vrsta pomoći im je dalje potrebna, kaže ministar finansija Siniša Mali.
"prodavnice su nam sve vreme bile pune", "nemamo više mogućnosti da pomažemo linearno svim sektorima". Ako su već prodavnice uvek bile pune zašto su vlasnici dobili po 30.000 za svakog radnika tri meseca. Oni inače i ne daju veće plate. Zbog toga sada neće moći da dobiju pomoć ni oni kojima je stvarno potrebna.
Povezane vesti
MINISTAR MALI: Sjajne vesti, po prvi put u istoriji, Srbija najbolja u Evropi
NAKON vesti da je Srbija u prvom kvartalu ostvarila rast od 5 odsto BDP-a što je potvrdila Evropska komisija, javnosti se obratio ministar finansija u Vladi Republike Srbije.
16. 07. 2020. u 18:30 >> 20:13
SINIŠA MALI PORUČIO: Vakcina je najvažnije rešenje za našu privredu
MINISTAR finansija Siniša Mali izjavio je da je u poslednja tri meseca više od 10.000 kredita podeljeno privredi, da su plate u javnom sektoru i penzije sigurne i da je država ispunila obećanje dato građanima.
16. 07. 2020. u 08:25
MINISTAR SINIŠA MALI: Od početka epidemije privrednim subjektima odobreno skoro 10.000 kredita
SKORO 10.000 kredita je odobreno privrednim subjektima, od početka krize koja je izazvana pandemijom korona virusa.
14. 07. 2020. u 13:14
VUČIĆ: Bez Malog ne bismo mogli da uradimo Beograd na vodi; Ne bismo mogli da izgradimo puteve bez vrednih radnika
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u emisiji Hit Tvit da je Beograd na vodi ne bi uradili bez ministra finansija Siniše Malog,
12. 07. 2020. u 23:55
Mali najoštrije osudio nerede: Nema patriotizma u nasilju i haosu
Ministar finansija Sinisa Mali najoštrije je osudio nasilje pojedinaca i naglasio da je neophodno sačuvati stabilnost, uz poruku da politika mržnje i uništavanja neće proći.
09. 07. 2020. u 10:29
Najnovije iz rubrike
OVO JE NAJPLAĆENIJE ZANIMANJE U SRBIJI: Evo i do koliko doguraju mesečno
PROSEČNA oktobarska neto plata u Srbiji iznosila je 110.670 dinara a podaci Republičkog zavoda za statistiku pokazuju da su najveći prosek ostvarili programeri, 290.824 dinara.
26. 12. 2025. u 22:12
GOSPODIN: Gazda prodao firmu i radnicima dao bonus od 240 miliona dolara
U AMERIČKOJ državi Luizijana, biznismen Grejam Voker prodao je kompaniju Fajbrond i svim zaposlenima dao bonus u ukupnom iznosu od 240 miliona dolara.
26. 12. 2025. u 18:16
ČADEŽ: Nova etapa privredne saradnje sa Kinom u 2026. godini (FOTO)
PRIVREDNA komora Srbije će naredne godine organizovati učešće srpskih kompanija na najmanje četiri međunarodna sajma u Kini i predvoditi najmanje deset poslovnih delegacija u tu najmnogoljudniju zemlju na svetu, dok će PKS u Srbiji dva puta godišnje okupljati srpske i kineske privrednike radi povezivanja i realizacije zajedničkih projekata, najavio je danas Marko Čadež, predsednik PKS.
26. 12. 2025. u 16:41
SRBIJA ĆE ZAŠTITITI STOČARE I MLEKARE Glamočić: Država neće dozvoliti nelojalnu konkurenciju
MINISTAR poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić učestvovao je na sastancima u Vladi Srbije posvećenim stanju na tržištu mleka.
26. 12. 2025. u 16:19
BITKOIN PORASTAO ZA 1.32%: Tržište u plusu uprkos lošem sentimentu
VREDNOST bitkoina je danas u 15.00 časova na najvećoj svetskoj berzi kriptovaluta Bajnens porasla za 1,32 odsto na 75.536,25 evra.
26. 12. 2025. u 15:33
Komentari (1)