POČINJE DODELA VAUČERA ZA ODMOR U SRBIJI: Evo gde možete da se prijavite i ko ima pravo na njih
SUTRA od 8.00 časova na šalterima Javnog preduzeća "Pošta Srbije" počinje prijava građana za vaučere za subvencionisani odmor u Srbiji, u vrednosti od 10.000 dinara, a u prvom ciklusu biće podeljeno 30.000 vaučera, rekao je za Tanjug ministar turizma i omladine u tehničkom mandatu Husein Memić.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
- Sutra, 17. aprila, počinje prijava građana za vaučere za subvencionisani odmor u Srbiji na šalterima 1.331 pošte Javnog preduzeća 'Pošta Srbije'. Oko 1.500 ugostitelja će primati vaučere - rekao je on.
Prema njegovim rečima, kao i prethodnih godina, očekuje se da će interesovanje biti veliko i da će vaučeri biti podeljeni već u prvim satima.
- Vrednost vaučera je nepromenjena i iznosi 10.000 dinara, a u prvom ciklusu biće podeljeno 30.000 vaučera. Krajnji rok za korišćenje vaučera za odmor u Srbiji je 20. novembar 2025. godine - rekao je Memić.
Kako je objasnio, pravo na vaučere imaju penzioneri, studenti, nezaposleni, korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, vojni invalidi, korisnici prava na naknadu na porodičnu invalidninu po palom borcu, nosioci poljoprivrednog gazdinstva, lica starija od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju, kao i zaposleni sa primanjima do 80.000 dinara mesečno.
- Vaučeri mogu da se koriste u trajanju od najmanje pet noćenja izvan grada, opštine, odnosno mesta prebivališta, kao i mesta studiranja korisnika vaučera - rekao je Memić.
Za prijave je, istakao je, neophodno da se prvo izvrši rezervacija kod ugostitelja koji se nalaze na listi ugostitelja koji rade po šemi vaučera - pružaju ugostiteljske usluge i nalaze se na sajtu ministarstva.
- Nakon što se izvrši rezervacija kroz centralni informacioni sistem za ugostiteljstvo, potencijalni korisnik usluge vaučera svoju rezervaciju prilaže uz zahtev na poslovnicama pošte, kao i dokaz o ostvarenju prava koja smo naveli - rekao je Memić.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)