VUČIĆ O ENERGETSKOJ KRIZI: Pet faktora koji utiču stabilnost energetike
TRI pitanja su najvažnija za budućnost sveta - energetika, voda i hrana, smatra Vučić.
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
Jedan od razloga za energetsku krizu su karbon takse, kao i nezaključivanje dugoročnih ugovora sa Rusijom iz političkih razloga, te nepriznavanje greške zatvaranja rudnika uglja.
- Od kada imamo koronavirus i sve zemlje su se suočile sa veliki problemima u privrednoj aktivnosti i izvukle su iz skladišta najjeftiniji gas i nisu obnavljali svoja skladišta - podsetio je Vučić.
Vučić je upozorio da će biti problema i sa cenom hrane zbog energetske krize, ali da to neće toliko zahvatiti Srbiju i da je sreća što je Srbija uradila gasovod.
- Rastu cene svega u celoj Evropi, svuda - rekao je Vučić.
Predsednik je rekao da će Srbija koristiti ugalj i istakao da Rusija ne vrši pritisak na Srbiju po pitanju energetike i rekao da postoji obrnut proces.
- Mi to tražimo od njih, a ne oni od nas. Pa, gde da nađem gas? Svi hoće da imaju tople domove. Pa, kako? Gde je taj gas? - rekao je Vučić i podsetio da je probao da nađe druge varijante, ali da ih nema.
Predsednik je rekao da zna Vladimira Putina i da će Srbija imati najpovoljniju cenu gasa.
Preporučujemo
VUČIĆ SE SASTAO SA LAVROVOM: Tri pitanja su najvažnija za budućnost sveta (FOTO/VIDEO)
10. 10. 2021. u 19:00 >> 20:00
SVETU PRETI ENERGETSKA KRIZA: Karbon taksama izazvali rekordnu emisiju štetnih gasova
09. 10. 2021. u 14:44
U SRBIJI NEMA ZIME: U podzemnim skladištima ima više gasa nego što godišnje trošimo!
06. 10. 2021. u 21:54
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (4)