MALI U SKUPŠTINI: Vrednost sporazuma 768,8 miliona evra

SKUPŠTINA Srbije počela je danas raspravu o potvrđivanju više sporazuma o zajmovima, a ministar finansija Siniša Mali kaže da je ukupna vrednost svih sporazuma 768,8 miliona evra i da je reč o predlozima zakona koji su, kako navodi, ključni za dalji ubrzani rast i razvoj ekonomije.

МАЛИ У СКУПШТИНИ: Вредност споразума 768,8 милиона евра

Foto: Tanjug

- Tri su oblasti na koje se odnose zakonski predlozi, a to su dalja izgradnja i unapređenje saobraćajne infrastrukture, unapređenje životne sredine i unapređenje javnog sektora u Srbiji - rekao je Mali u Skupštini Srbije.

Pred poslanicima je Predlog zakona o potvrdivanju Sporazuma o partnerstvu, trgovini i saradnji izmedu Vlade Republike Srbije i Vlade Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske, Zajednicke deklaracije u vezi sa trilateralnim pristupom pravilima o poreklu i Zajedničke deklaracije o vezi između Protokola o Irskoj/Severnoj Irskoj i Sporazuma o partnerstvu, trgovini i saradnji.

Skupština će pretresati Predlog zakona o potvrđivanju Ugovora o kreditu br. CRS 1020 01 Y izmedu Francuske agencije za razvoj i Srbije za realizaciju Programa urbane sredine otporne na klimatske promene, Predlog zakona o potvrđivanju Ugovora o kreditu br. CRS 1015 02 D između Francuske agencije za razvoj i Republike Srbije za Projekat modernizacije železnickog sektora u Srbiji Faza 1, kao i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o zajmu (Programski zajam za razvojne politike za efikasnost javnog sektora i zeleni oporavak) izmedu Republike Srbije i Medunarodne banke za obnovu i razvoj.

Na dnevom redu je i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o zajmu (Projekat integrisanog razvoja koridora reke Save i Drine primenom višefaznog programskog pristupa) izmedu Republike Srbije i Medunarodne banke za obnovu i razvoj, Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o zajmu (Projekat modernizacije železnickog sektora u Srbiji primenom višefaznog programskog pristupa) izmedu Republike Srbije i Medunarodne banke za obnovu i razvoj, kao i Predlog zakona o potvrđivanju Finansijskog ugovora Gasni interkonektor Niš -Dimitrovgrad - Bugarska (granica) izmedu Republike Srbije i Evropske investicione banke.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

UPISAO ČAK OSAM FAKULTETA: Šta od škole ima Goran Bogdan?