SEPTEMBAR RAZREŠAVA DILEME: Predrag Rajić o političkoj zbilji u Crnoj Gori (VIDEO)

POSEBNO zanimljiv biće aktuelni mesec septembar u Crnoj Gori, važnoj državi u našem regionu ali i zato što trećinu populacije u toj zemlji čine etnički Srbi - naglašava geopolitički analitičar Predrag Rajić.

СЕПТЕМБАР РАЗРЕШАВА ДИЛЕМЕ: Предраг Рајић о политичкој збиљи у Црној Гори (ВИДЕО)

Predrag Rajić/Foto KCNS

Političku situaciju u Crnoj Gori, smatra Rajić,  potrebno je pratiti i zbog stabilnosti u regionu i činjenice da smo bliski istorijski. U Podgorici živi skoro trećina crnogorske populacije, tako da je ona uvek dobar pokazatelj političke situacije u celoj državi.

- Iako je crnogorska prestonica nešto naklonjenija građanskoj opciji, nego što je to državni nivo, nema boljeg primera na kom bismo mogli da pratimo kako stoje postojeće stranke, i koliku podršku imaju. Biće zanimljivo pratiti da li će neke novoformirane koalicija dati novu energiju i poboljšati svoje izborne rezultate.  Srpske stranke će ovog puta na izbore izaći zajedno, i tako pokušati da ostvare procentualno veći broj glasova.- ističe Rajić.

U septembru u Podgorici, kaže Rajić,  biće zanimljiva trka koja će  u velikoj meri  pokazati koliko građani Crne Gore veruju u novi projekat uvećavanja plata i penzija kroz zaduživanje, da li je to nešto što uživa podršku, i na koji način će birači srpske orijentacije reagovati na činjenicu da su srpske stranke po prvi put nakon dugo godina ušle u vladu Crne Gore.

Predavanje geopolitičkog analitičara Predraga Rajića  „IZBORNI SEPTEMBAR"  može se  pogledati na  Jutjub kanalu KCNS.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

REMI PO MERI! Japan i Švedska podelili bodove i otišli u nokaut fazu Svetskog prvenstva!