DVA MESECA OD MASAKRA U RIBNIKARU: Tragedija kakvu Srbija ne pamti
NAVRŠAVAJU se dva meseca od masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" u Beogradu, kada je učenik sedmog razreda ušao u školu i pucao iz pištolja na obezbeđenje, nastavnicu i učenike.
Foto: D. Milovanović
Ubio je radnika obezbeđenja i osam učenika, a ranio šest osoba, od kojih jedna učenica kasnije preminula u bolnici.
Trinaestogodišnji Kosta Kecmanović koji je uhapšen zbog masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar", a koji nije krivično odgovoran pošto nema navršenih 14 godina, smešten je radi opservacije u odgovarajuću psihijatrijsku ustanovu za decu i omladinu.
Vladimir Kecmanović, otac dečaka, uhapšen je odmah nakon što je njegov sin, koji nije krivično odgovoran, počinio zločin u školi.
Više javno tužilaštvo protiv njega sprovodi istragu zbog sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti.
Vladimir Kecmanović je na saslušanju negirao izvršenje krivičnog dela i detaljno je izneo odbranu. Od trenutka hapšenja nalazi se u pritvoru, koji mu je krajem juna produžen.
U toku je i predistražni postupak protiv majke dečaka kako bi se utvrdilo da li u njenim radnjama ima elemenata izvršenja krivičnog dela zanemarivanje i zlostavljanje deteta, kao i provere u streljačkom klubu u kojem su otac i sin vežbali pucanje.
Sud je odredio i privremenu meru zabrane prodaje ili stavljanja pod hipoteku nepokretnosti u Paraćinu, Nišu i Beogradu, a koje su u vlasništvu ili suvlasništvu majke dečaka.
Vlada Srbije je zbog tragedija koje su duboko pogodile čitavo društvo donela odluku da se školska godina završi 6. juna u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji.
(RTS)
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)