OPREZ SA IBUPROFERNOM: Ukoliko bolujete od pojedinih bolesti, ovaj lek može da vam šteti!
IBUPROFEN je lek iz grupe nesteroidnih antiinflamatornih medikamenata i koristi se za lečenje slabih do umerenih bolova, povišene temperature i raznih upala u organizmu koje nisu uzrokovane invazijom mikroorganizama.
Foto P. Milošević
Prema rečima prof. dr Slobodana Jankovića, farmakologa, ibuprofen jeste veoma koristan, ali ponekada može i štetiti.
- Na primer, ako osoba ima bronhijalnu astmu, ne bi trebalo da uzima ibuprofen, jer astma može da se pogorša. Takođe negativno deluje i ako pacijent ima bolesne bubrege, ibuprofen u većim dozama i posle dužeg uzimanja može pogoršati funkciju bubrega - navodi primere dr Janković.
Doktor Janković naglašava da ako osoba ima bilo kakvo oboljenje želuca ili creva, ibuprofen može da pogorša to oboljenje i da dovede čak i do slabijeg ili jačeg krvarenja.
Foto Z. Jovanović
Preporučujemo
VEŽBE ZA VITALNU STAROST: Genetika nije preduslov za dobro zdravlje u starosti
11. 08. 2022. u 09:50
VRANILKOVOM POBEDITE STAFILOKOKE: Divlji origano kao prirodni antibiotik
10. 08. 2022. u 14:50
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)