PRIŠTINA PRETI ZBOG SUĐENJA TERORISTIMA: Hoće da obustave dijalog, ponavljaju stare laži o Srbima
IZ PRIŠTINE već danima prete da će zbog suđenja u Hagu obustaviti dijalog sa Beogradom, a to je juče poručila i v. d. predsednika privremenih institucija u Prištini Vljosa Osmani.
Foto: EPA
- Zbog trenutnih dešavanja sada nije trenutak da se dijalog nastavi odmah. Treba izvršiti ponovnu procenu dosadašnjeg procesa, o čemu se pregovaralo, kako je pregovarano i šta je postignuto - rekla je Osmani za "Dojče vele", ne propuštajući priliku da kaže da su se na Kosovu dogodili stravični zločini "koje je počinila Srbija, od pokušaja genocida do zločina protiv čovečnosti i ratnih zločina", za šta Srbija još nije izvedena pred lice pravde.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)