OGLASIO SE MUP: Apsolutno neistiniti navodi Marinike Tepić
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova saopštava da su apsolutno neistiniti navodi narodne poslanice Marinike Tepić, da su francuska policija i tužilaštvo dostavili nadležnim organima Republike Srbije, pre četiri godine, podatke o umešanosti državnog vrha Republike Srbije sa organizovanim kriminalom.
Foto: Printskrin Iks/LaziDetektor
Saopštenje ministarstva prenosimo u celosti:
Marinika Tepić u svojoj izjavi navodi SKAJ NIK „Robin“, kao i da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal i Policija Republike Srbije četiri godine ćute i skrivaju dokaze o istom.
To je notorna laž. Naime, Javno tužilaštvo za organizovani kriminal je dana 15.07.2021. godine Ministarstvu unutrašnjih poslova dostavilo Skaj prepiske u kojima se pored ostalog navodi i NIK pod nazivom „Robin“. Ustanovljeno je da iza navedenog pseudonima stoji Filip Korać, sa nedovoljnim brojem komunikacija za dalji rad. Pored navedenog pseudonima utvrđeno je da Filip Korać koristi i druge NIK-ove pa je dana 26.01.2023. godine od EVROPOLA zatraženo dostavljanje detaljnih podataka. Predmetni zahtev Republike Srbije je odbijen.
Dana 03.10.2023. godine Filip Korać je lišen slobode po Interpolovoj poternici Republike Francuske koji su prethodno prema imenovanom sprovodili dokazne radnje. Isto je bilo razlog zbog koga istražni organi Republike Srbije nisu dobili novi SKAJ materijal za Filipa Koraća.
U nastavku rada, a po prethodnoj zamolnici od 2023. godine, nadležni organi Republike Francuske su tek dana 31.03.2025. godine Republici Srbiji dostavili podatke u elektronskoj formi, a očekuje se dostavljanje i dokaznog materijala.
Neistiniti su navodi Marinike Tepić o zapleni 423 kilograma opojne droge kokain na Tahitiju 2022. godine koju je povezala sa predmetnom SKAJ prepiskom. Ni u jednom SKAJ materijalu ne postoji zaplena koju je navela, a podsećamo Vas da je platforma SKY ECC ugašena dana 08.03.2021. godine, pa ostaje nejasno kako je povezala navedenu zaplenu sa SKAJ materijalom. Jasno je i očigledno da je tendenciozno i zlonamerno iznela da se na zaplenjenom kokainu nalazio lik predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, kada je evidentno da se radi o liku predsednika Kolumbije Gustavu Petru, što je dokaz da su izjave Marinike Tepić najobičniji politički pamflet, sa ciljem diskreditacije predsednika Aleksandra Vučića i državnog rukovodstva Srbije.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (21)