"POVERENJE U VUČIĆA JE OGROMNO" Najpoznatiji istraživač javnog mnjenja Bogosavljević otkrio rezultate istraživanja (VIDEO)

03. 12. 2024. u 19:58

NAJPOZNATIJI istraživač javnog mnjenja Srđan Bogosavljević otkrio je, na osnovu istraživanja, da je poverenje u predsednika Srbije Aleksandra Vučića ogromno. Svaki sledeći lider po poverenju građana je čak 12 do 13 puta ispod nivoa poverenja koje uživa Aleksandar Vučić.

ПОВЕРЕЊЕ У ВУЧИЋА ЈЕ ОГРОМНО Најпознатији истраживач јавног мњења Богосављевић открио резултате истраживања (ВИДЕО)

FOTO: Novosti

- Sve ide u dobrom pravcu. Ekonomski optimizam postoji, veći je nego pesimizam. Poverenje u glavnog lidera je ogromno, to nismo nikada imali. Imali smo kod Koštunice kratak period, ali nikad u istorije. Nikad toliko poverenje u jednog lidera. 

- Svaki pad poverenja ili rast se ne reflektuje na rast ili pad poverenja u druge lidere nego na one koji kažu "nemam ni u koga poverenje". I onda prvi sledeći je po 12, 13, 14 puta niži od Vučića. 

- Kada imate veliko poverenje u glavnog lidera, nemate ekstremno loše ocene Vlade, kao što je slučaj u većini sveta, verovatno zato što se Vlada poistovećuje sa Vučićem. Ne zato što ljudi misle da Vlada stvarno dobro radi, nego kada ih pitate "šta dobro radi", nisu u stanju da navedu šta tačno dobro radi ili ne navode u toj meri u kojoj navode da nije tako loša.

- I onda konačno imate lojalnost, koja se pojavljuje kod dve glavne stranke - SNS i SPS, posebno kod SNS ekstremno velika. Lojalnost kod opozicionih stranaka je veoma mala. Oni jesu "anti-Vučić", ali nisu sigurni u kom trenutku će za koga glasati, glasaće za nekoga ko bude "anti-Vučić". 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (42)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?