OVAKO JE KURTI GOVORIO ZA TRAMPA: Postajem uznemiren kada pomislim na Trampovu pobedu i povratak
POBEDA Donalda Trampa na izborima u SAD glavna je vest i u Prištini, a tamošnji mediji nisu propustili priliku da podsete kako je Aljbin Kurti pljuvao Trampa i otvoreno navijao za njegovu protivkandidatkinju.
Aljbin Kurti, lider Samoopredeljenja, Foto AP
Tako portal Demokracija podseća kako je Kurti 23. maja 2024. na jednom skupu rekao da svi pa i tzv. Kosovo postaju uznemireni kada pomisle na Trampovu pobedu.
Kurti je tada rekao da je malo verovatno da će se dugoročna podrška SAD Kosovu promeniti, ali „povratkom predsednika Trampa... postoji određeni stres i anksioznost širom kontinenta i Kosovo nije drugačije“.
Nesumnjivo, Kurti, više od onoga što misle na „kontinentu“, jasno izgleda da govori o onome što je i sam osećao, piše Demokracija.
Kurti se jasno čini da je on lično pod uznemirenošću i stresom od povratka u „Belu kuću” Donalda Trampa i republikanaca, pošto je sa prethodnom administracijom počeo da iritira zvanične odnose, a sukobi su nastavljeni i tokom mandata predsednika Džoa Bajden.
- Tokom njegovog mandata, politika Aljbina Kurtija, neusaglašena sa saveznicima države Kosovo, posebno Sjedinjenih Američkih Država, donosi nepopravljive posledice po “Republiku Kosovo” i njenu konsolidaciju u međunarodnoj areni - konstatuje Demokracija.

Preporučujemo
SRBE PROTERUJE IMIGRANTE PRIMA: Kurti primio prvu grupu ilegalnih imegranta na Kosmet
12. 12. 2025. u 23:22
EKSPO STIGAO I U CENTAR NjUJORKA Mali: Beograd spreman da dočeka ceo svet (VIDEO)
12. 12. 2025. u 18:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (2)