PREDSEDNIK ZABRINUT ZA SRPSKI NAROD NA KiM: Posle onog što sam danas čuo, očekujem reakciju Evrope
ALEKSANDAR Vučić, predsednik Srbije, tokom obraćanja medijima nakon propalih pregovora u Briselu sa Aljbinom Kurtijem, istakao je da je sada još zabrinutiji za srpski narod na KiM, nakon onoga što je danas čuo.
Foto: Printskrin
- Srbija je pokazala želju da pristupa konstruktivnim rešenjima. Zabrinut sam za poziciju srpskog naroda na KiM posle onog što sam danas čuo. Očekujem reakciju Evrope nakon ovoga - kaže predsednik.
Vučić kaže da su u Leposaviću i Mitrovici po Kurtijevom nalogu tražili da se pridruže albanskoj asocijaciji opština.
- Naravno da je to cirkuska predstava. Čudi me da vi albanski novinari koji dobro znate kako ste mislili pre 25-30 godina kada ste smatrali da su vam prava ugrožena. I sada se radujete tome. Možete vi na papir da stavite šta hoćete i na tarabi svašta piše, nema ništa od toga. Leposavić i Zubin Potok su srpski - poručio je on.
BONUS VIDEO: KONOPAC ZA VEŠANjE U PARLAMENTU: Najružnija scena iz Skupštine Srbije
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (10)