KURTI PRETI SUKOBIMA PRED OČIMA MEĐUNARODNE ZAJEDNICE: Petković poručio - "Brutalno gazi sve sporazume iz Brisela"
PREDSTAVNIK privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti danas je pred očima čitave međunarodne zajednice otvoreno najavio da želi sukobe na severu KiM i da planira da povuče nove poteze u cilju eskalacije situacije u četiri srpske opštine, navedeno je u saopštenju direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petra Petkovića.
Foto: D. MIlovanović
"Priroman Kurti to radi brutalno gazeći sve sporazume iz Brisela, uz poruku da nema nameru da formira ZSO. U trenutku kada i međunarodna zajednica nikada glasnije traži formiranje Zajednice srpskih opština, Kurti još ubedljivije saopštava da ga ta ključna obaveza Prištine ne interesuje.
Kurtiju bi bolje bilo da hitno krene sa fomiranjem ZSO i poštovanjem dogovora, nego što žuri sa jednostranom odlukom o raspisivanju vanrednih izbora u četiri opštine na severu KiM i što preti popunjavanjem policijskih mesta severno od Ibra.
Foto: Tanjug
Ovakvo ponašanje Aljbina Kurtija je njegov novi atak na četiri opštine na severu KiM, koje sistematski pokušava da destabilizuje svojim jednostranim i protivpravnim potezima. To podjednako dobro znaju i Kurti, ali i njegovi mentori.
Ni po jednom jedinom slovu sporazuma Kurti nema pravo da policijska mesta na severu KiM popunjava albanskim policajcima, niti da donosi jednostrane odluke o vanrednim izborima u opštinama na severu gde Srbi čine 95 odsto stanovništva, koji neće više da trpe jaram i zulum Aljbina Kurtija.
Aljbin Kurti, Foto AP
Uzaludno je njegovo manipulisanje činjenicama i brojevima, jer niti Srbi hoće Kurtijeve tablice, niti hoće njegove nametnute izbore, niti hoće albanske policajce sa juga, koji nemaju šta da traže na severu Kosova i Metohije", zaključuje Petković.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (31)