ADVOKAT HODAJ: Suđenje bivšim liderima tzv.OVK može trajati do 2030.
AKREDITOVANI advokat Specijalnog suda za zločine tzv. OVK, Tauljant Hodaj, izjavio je danas da suđenje bivšim liderima tzv. OVK može trajati do 10 godina, odnosno do 2030. godine, prenosi Reporteri.
Foto: Printskrin
Hodaj je za RTK, govoreći o suđenjima u Hagu, rekao da postupci na tom nivou prosečno traju pet godina.
-Ako uzmemo u obzir prošle sudove, prosečno suđenje će biti pet godina, dok za bivše vođe OVK Tačija, Veseljija, Seljimija i Krasnićija suđenje može trajati do 10 godina, jer je to vrlo ozbiljan slučaj- rekao je Hodaj, a prenosi Kosovo onlajn.
Tači Veselji, Krasnići i Seljimi uhapšeni su početkom novembra i izručeni Hagu gde se nalaze u pritvoru.
Terete se u 10 tačaka za zlocine protiv čovečnosti i ratne zločine izvršene kroz udruženi zločinački poduhvat, zajedno sa nizom drugih pripadnika OVK.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (0)